AktualnościWyrok ETS: regularny odpoczynek kierowców NIE w pojeździe - aktualizacja 25.01.

Wyrok ETS: regularny odpoczynek kierowców NIE w pojeździe - aktualizacja 25.01.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w orzeczeniu z 20 grudnia stwierdził, że kierowcy nie mogą odbierać regularnego odpoczynku w kabinie pojazdu, zaś kolejne kraje UE reagują na wyrok ETS. Europejski Trybunał Sprawiedliwości w orzeczeniu z 20 grudnia 2017 r. stwierdził, że rozporządzenie UE harmonizujące ustawodawstwo socjalne w sektorze transportu drogowego [rozporządzenie (WE) 561/2006] wyraźnie zakazuje kierowcom odbioru regularnego odpoczynku tygodniowego w pojeździe.Ważne zmiany dla pracowników i pracodawców. Senat przyjął ustawę o e-aktach.

Ważne zmiany dla pracowników i pracodawców. Senat przyjął ustawę o e-aktach.

Senatorowie przyjęli w piątek bez poprawek ustawę dotyczącą elektronizacji i krótszego okresu przechowywania akt pracowniczych.


Luksemburg - przepisy dot. płacy minimalnej zawieszone ! - aktualizacja 23.01.

Luksemburg - przepisy dot. płacy minimalnej zawieszone ! - aktualizacja 23.01.

Luksemburg zawiesił stosowanie przepisów regulujących płacę minimalną zarówno w przypadku transportu międzynarodowego, jak i kabotażu do czasu uchwalenia nowych przepisów na poziomie europejskim.

Nadchodzą rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Wyrównanie urlopów do 26 dni !

Nadchodzą rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Wyrównanie urlopów do 26 dni !

Nadchodzą rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Dla firm mogą oznaczać wzrost kosztów zatrudnienia, dla pracowników – dłuższe urlopy i likwidację śmieciówek.