Aktualności

Calais: Potężne korki z powodu strajku celników i...Brexitu - aktualizacja 29.03.

Calais: Potężne korki z powodu strajku celników i...Brexitu - aktualizacja 29.03.

Akcja protestacyjna polega m. in. na drobiazgowym przestrzeganiu przepisów oraz szczegółowym przeprowadzeniu kontroli w portach promowych w Calais i Dunkierce oraz przy wjeździe do Eurotunnelu.


Spotkanie B2B z ukraińskimi podmiotami

Spotkanie B2B z ukraińskimi podmiotami

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zapraszają pomorskie firmy do udziału w spotkaniach B2B z ukraińskimi podmiotami.Przekraczanie granicy białorusko-rosyjskiej

Przekraczanie granicy białorusko-rosyjskiej

Informujemy, że w dalszym ciągu granica białorusko-rosyjska - według obowiązujących przepisów - nie jest właściwą granicą do wjazdu do Rosji przez obywateli spoza BY i RU.  Oba państwa nadal nie doszły w tej sprawie do porozumienia i nie ma ich formalnej zgody na wzajemne honorowanie wiz i odpraw granicznych.


Studium parkingów gotowe

Studium parkingów gotowe

Wyniki studium n/t bezpiecznych parkingów na terenie UE sa już dostępne. Zawierają mapę pokazującą podaż i popyt na parkingi na terenie UE, podręczniki wskazujące na standardy bezpiecznego parkowania i inne użyteczne informacje.ZUS oddaje pieniądze.

ZUS oddaje pieniądze.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce oddać eksprzedsiębiorcom blisko 111 mln zł - wynika z informacji money.pl. Pieniądze mogą dostać ci, którzy zakończyli lub zawiesili działalność i przelali do Zakładu zbyt dużo. A takich firm w Polsce są setki tysięcy.Rząd przyjął projekt ustawy dot. kwalifikacji zawodowych przy tzw. twardym brexicie

Rząd przyjął projekt ustawy dot. kwalifikacji zawodowych przy tzw. twardym brexicie

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy dot. uregulowania niektórych spraw związanych z uznawaniem kwalifikacji zawodowych w przypadku tzw. twardego brexitu. Kwestie te dotyczą m.in. Polaków, którzy nabyli kwalifikacje zawodowe w Wielkiej Brytanii, a chcą pracować w Polsce.


Duże zmiany na rynku transportów do 3,5 tony

Duże zmiany na rynku transportów do 3,5 tony

Duże zmiany czekają w najbliższym czasie „busiarzy”, którzy realizują transporty pojazdami o dmc do 3,5 tony.